Střešovická 54

PŘÍSTAVBA RODINNÉHO DOMU

PROJEKT A REALIZACE 05/2004 -  12/2005

Přístavba samostatného bytu k rodinné vile ze třicátých let minulého století. Nově navrhovaná přístavba má nevhodné umístění vůči světovým stranám a je situována na severní straně domu směrem do zahrady.

Vstupní podlaží je umístěno na úrovni prvního suterénu stávající vily, a vzhledem ke svažitosti zahrady směrem na východ bylo možno umístit další podlaží nad terénem v úrovni druhého podzemí stávajícího domu.

Ve vstupním podlaží, kam se vstupuje od východu přes společnou chodbu se stávající vilou, je umístěn velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna a WC. Po dvouramenném schodišti je přístup do spodního podlaží, kde jsou umístěny dvě ložnice a sprcha.

Hlavním problémem bylo dostat do horního podlaží s obývacím pokojem jižní světlo, mimo východního od probíhající komunikace. Toto se vyřešilo světlíkem nad obývacím pokojem, který alespoň částečně přivádí jižní světlo do bytu. Nad tímto podlaží je venkovní terasa, která slouží stávající vile.

Součástí přístavby je i nová garáž pro tři stání zapuštěná do terénu se zatravněnou střechou.

Po architektonické stránce byla snaha přístavbu skloubit s červeným cihelným průčelím stávající vily. Nepoužily se lícové cihly, ale klasické omítka cihlově červeného a šedého odstínu. Záměr byl, aby alespoň částečně bylo vidět, že se jedná o přístavbu a ne o součást původní vily.

Soubory ke stažení

Tvoříme od roku 1991

Člen české komory architektů ČKA