Jesenice I

BYTOVÁ ZÁSTAVBA JESENICE 1

PROJEKT A REALIZACE 01/2004 – 01/2007

Provedeno ve spolupráci se SPEKTRA PRAHA s.r.o.

Nová bytová zástavba na kraji obce Jesenice u Prahy, na křížení ulic Říčanská a Mladíkov. V rámci této zástavby byly navrženy čtyři bytové domy o 4 nadzemních podlažích se 20 až 21 byty, čtyři dvojdomy o 3 nadzemních podlažích s šesti byty a nakonec dva vila domy o 3 nadzemních podlažích a třemi byty. Celkově se jedná o bytovou zástavbu se 110 byty. Byty jsou malé standardní 2+kk nebo 3+kk s výjimkou vila domů, kde jsou byty 4+kk.

Čtyři bytové domy mají velice ekonomickou dispozici s centrálním jednoramenným schodištěm umístěným ve čtvercovém půdorysu, s přístupem do šesti bytů na každém patře. Poslední patro je uskočené se čtyřmi byty na patře. Ve schodišťovém prostoru je umístěna šachta pro budoucí nainstalování výtahu.

Čtyři dvojdomy mají na každém podlaží přístup do dvou bytů ze dvou samostatných schodišť. Poslední patro obsahuje menší byt umístěný do valbové střechy.

Dva vila domy mají na každém patře jeden byt přístupný ze schodiště. Podkrovní menší byt je opět vestavěn do valbové střechy.

Parkování je zabezpečeno v samostatných garážích podél ulice Říčanské a na odstavných stáních podél obslužných komunikací.

Jak po urbanistické, tak i architektonické stránce šlo o maximální hospodárnost řešení, při zachování vysokých kvalit urbanistického řešení i architektury.

Odkazy

http://www.hyposervis.cz/projekty/realizovane/jesenice-u-prahy.html

Soubory ke stažení

Tvoříme od roku 1991

Člen české komory architektů ČKA